Kiinnostaako pienerät ja suuret uutiset? Tilaa sopivan harvoin ilmestyvä uutiskirjeemme.
Valitse jompi kumpi!

YRITYKSEMME

Hyvän maun valintoja

Brukett on käsin poimittujen juomaelämysten talo. Kuratoimme ekologisesti kestävät tuotteet, käymisen arvoiset kokemukset sekä kiehtovat sisällöt tänne tarjollesi. Koko homman ideana on helpottaa hyvän maun valintojen tekemistä.

Meille hyvä maku merkitsee paitsi makuhermoja kutkuttavia elämyksiä myös valintoja, jotka kestävät kriittistä tarkastelua sekä maapallon että ihmisen näkökulmasta. Kestävämpien juomaelämysten aineksiamme ovat lähi, luomu, käsityö ja kiertotalous. Niin omia kuin ystävyysbrändejämmekin yhdistää aina jollain tapaa pyrkimys vastuullisuuteen. Joskus se tarkoittaa luontoystävällisempiä pakkausmateriaaleja, joskus taas ekologisempaa viljelyä.

Kehittelemme uudenlaisia juomakeksintöjä tukikohdissamme Fiskarsin idyllisissä maisemissa sekä Unescon maailmanperintökohteenakin tunnetussa Suomenlinnassa. Ylpeyksiemme Fiskarsin Panimon, Suomenlinnan Panimon, Noita Wineryn sekä Ägräs Distilleryn lisäksi täydennämme kattaustamme hyvillä kumppaneilla aina pientuottajista suurempiin luottobrändeihin.

Tytäryhtiöihimme kuuluu myös laatuviinien verkkokauppa Bottlescouts ja pienpanimoharrastajien verkkokauppa sekä baari/myymälä Pien.

Tervetuloa tekemään hyvän maun valintoja kanssamme!

Yhteystiedot

Mikko

Mikko Ali-Melkkilä

Toimitusjohtaja
mikko.ali-melkkila@brukett.fi
+358 40 849 9105
Laura

Laura Järnefelt

Markkinointijohtaja
laura.jarnefelt@brukett.fi
+358 40 529 4205
Jussi

Jussi Maaranen

Kaupallinen johtaja
jussi.maaranen@brukett.fi
+358 40 733 5135

Kim Moliis

Kategoriajohtaja/viinit
kim.moliis@brukett.fi
+358 40 722 1369
Jaana

Jaana Saaristo

Kategoriajohtaja/oluet
jaana.saaristo@brukett.fi
+358 40 023 2481

Jaakko Siimeslahti

Senior Brand Manager
jaakko.siimeslahti@brukett.fi
+358 40 579 6075
Andreas

Andreas Czarnecki

Key Account Manager
andreas.czarnecki@brukett.fi
+358 40 480 9201
Tuomas

Tuomas Helander

Myyntiedustaja
tuomas.helander@brukett.fi
+358 50 328 2638
Ville

Ville Kellokoski

Myyntiedustaja & Tuotepäällikkö, oluet
ville.kellokoski@brukett.fi
+358 50 341 0313
Elina

Elina Vavuli

Trade Marketing & Myyntiedustaja
elina.vavuli@brukett.fi
+358 40 628 2299

Daniel Hynes

Sales Representative
daniel.hynes@brukett.fi
+358 45 186 0032

Marilla Puustinen

Tuotemarkkinointipäällikkö
marilla.puustinen@brukett.fi
+358 40 680 0120

Kosti Kumpulainen

Markkinointikoordinaattori
kosti.kumpulainen@brukett.fi
+358 40 350 5520
Anna Arvela picture

Anna Arvela

Tuotekoordinaattori
anna.arvela@brukett.fi
+358 40 676 2224

Tommi Hakkarainen

Logistiikkakoordinaattori
tommi.hakkarainen@brukett.fi
+358 400 232 513

Myyntipalvelu

(ma-pe klo 9:00-12:00)
info@brukett.fi
+358 40 674 2539