O

YRITYKSEMME

Hyvän maun valintoja

Brukett on käsin poimittujen juomaelämysten talo. Kuratoimme ekologisesti kestävät tuotteet, käymisen arvoiset kokemukset sekä kiehtovat sisällöt tänne tarjollesi. Koko homman ideana on helpottaa hyvän maun valintojen tekemistä.

Meille hyvä maku merkitsee paitsi makuhermoja kutkuttavia elämyksiä myös valintoja, jotka kestävät kriittistä tarkastelua sekä maapallon että ihmisen näkökulmasta. Kestävämpien juomaelämysten aineksiamme ovat lähi, luomu, käsityö ja kiertotalous. Niin omia kuin ystävyysbrändejämmekin yhdistää aina jollain tapaa pyrkimys vastuullisuuteen. Joskus se tarkoittaa luontoystävällisempiä pakkausmateriaaleja, joskus taas ekologisempaa viljelyä.

Kehittelemme uudenlaisia juomakeksintöjä tukikohdissamme Fiskarsin idyllisissä maisemissa sekä Unescon maailmanperintökohteenakin tunnetussa Suomenlinnassa. Ylpeyksiemme Fiskarsin Panimon, Suomenlinnan Panimon, Noita Wineryn sekä Ägräs Distilleryn lisäksi täydennämme kattaustamme hyvillä kumppaneilla aina pientuottajista suurempiin luottobrändeihin.

Tervetuloa tekemään hyvän maun valintoja kanssamme!

Yhteystiedot

Mikko Ali-Melkkilä

Toimitusjohtaja
mikko.ali-melkkila@brukett.fi
+358 40 849 9105

Laura Järnefelt

Markkinointijohtaja
laura.jarnefelt@brukett.fi
+358 40 529 4205

Jussi Maaranen

Myyntijohtaja
jussi.maaranen@brukett.fi
+358 40 733 5135

Nina Jansson

Kategoriajohtaja/viinit
nina.jansson@brukett.fi
+358 40 724 4482

Jaana Hihnala

Kategoriajohtaja/oluet
jaana.hihnala@brukett.fi
+358 40 023 2481

Andreas Czarnecki

Key Account Manager
andreas.czarnecki@brukett.fi
+358 40 480 9201

Tuomas Helander

Myyntiedustaja
tuomas.helander@brukett.fi
+358 50 328 2638

Ville Kellokoski

Myyntiedustaja
ville.kellokoski@brukett.fi
+358 50 341 0313

Elina Vavuli

Trade Marketing & Myyntiedustaja
elina.vavuli@brukett.fi
+358 40 628 2299

Myyntipalvelu

info@brukett.fi
(ma-pe klo 9-12:00)
+358 40 674 2539