YRITYKSEMME

Hyvän maun valintoja

Brukett on käsin poimittujen juomaelämysten talo. Kuratoimme ekologisesti kestävät tuotteet, käymisen arvoiset kokemukset sekä kiehtovat sisällöt tänne tarjollesi. Koko homman ideana on helpottaa hyvän maun valintojen tekemistä.

Meille hyvä maku merkitsee paitsi makuhermoja kutkuttavia elämyksiä myös valintoja, jotka kestävät kriittistä tarkastelua sekä maapallon että ihmisen näkökulmasta. Kestävämpien juomaelämysten aineksiamme ovat lähi, luomu, käsityö ja kiertotalous. Niin omia kuin ystävyysbrändejämmekin yhdistää aina jollain tapaa pyrkimys vastuullisuuteen. Joskus se tarkoittaa luontoystävällisempiä pakkausmateriaaleja, joskus taas ekologisempaa viljelyä.

Kehittelemme uudenlaisia juomakeksintöjä tukikohdissamme Fiskarsin idyllisissä maisemissa sekä Unescon maailmanperintökohteenakin tunnetussa Suomenlinnassa. Ylpeyksiemme Fiskarsin Panimon, Suomenlinnan Panimon, Noita Wineryn sekä Ägräs Distilleryn lisäksi täydennämme kattaustamme hyvillä kumppaneilla aina pientuottajista suurempiin luottobrändeihin.

Tervetuloa tekemään hyvän maun valintoja kanssamme!

Yhteystiedot

Mikko

Mikko Ali-Melkkilä

Toimitusjohtaja
mikko.ali-melkkila@brukett.fi
+358 40 849 9105
Laura

Laura Järnefelt

Markkinointijohtaja
laura.jarnefelt@brukett.fi
+358 40 529 4205
Jussi

Jussi Maaranen

Kaupallinen johtaja
jussi.maaranen@brukett.fi
+358 40 733 5135
Nina

Nina Jansson

Kategoriajohtaja/viinit
nina.jansson@brukett.fi
+358 40 724 4482
Jaana

Jaana Saaristo

Kategoriajohtaja/oluet
jaana.saaristo@brukett.fi
+358 40 023 2481
Andreas

Andreas Czarnecki

Key Account Manager
andreas.czarnecki@brukett.fi
+358 40 480 9201
Tuomas

Tuomas Helander

Myyntiedustaja
tuomas.helander@brukett.fi
+358 50 328 2638
Ville

Ville Kellokoski

Myyntiedustaja
ville.kellokoski@brukett.fi
+358 50 341 0313
Elina

Elina Vavuli

Trade Marketing & Myyntiedustaja
elina.vavuli@brukett.fi
+358 40 628 2299

Tommi Hakkarainen

Logistiikkakoordinaattori
tommi.hakkarainen@brukett.fi ¬
+358 400 232 513

Marilla Puustinen

Tuotepäällikkö, viinit
marilla.puustinen@brukett.fi
+358 40 680 0120
Anna Arvela picture

Anna Arvela

Tuotekoordinaattori
anna.arvela@brukett.fi
+358 40 676 2224

Myyntipalvelu

(ma-pe klo 9:00-12:00)
info@brukett.fi
+358 40 674 2539